Nieruchomość w spadku. Wynajem nieruchomości a odmowa podwyżki czynszu za mieszkanie. Ustawa o ochronie praw lokatorów a obowiązki właścicieli. Pośrednik w obrocie nieruchomościami. nieruchomości konin, mieszkania konin, domy w koninie, działki, grunty, lokale, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

Nieruchomości w Koninie

mieszkanie w budownictwie

Współczynnik przenikania ciepła - Określa ilość ciepła, jaka przenika w ciągu 1 godziny przez 1 m2 płaskiej przegrody (np. ściany, okna) przy różnicy temperatur powietrza po obu jej stronach wynoszącej 1K.

finanse: domu, mieszkania, nieruchomości

Kredyt konsumencki - jest to kredyt lub pożyczka udzielana przez bank lub inną instytucję finansow. Maksymalna wysokość kredytu lub pożyczki to 80 tys. złotych spłacane dłużej niż 3 miesiące.

ubezpieczenie: działki

Aktywa netto funduszu - Aktywa funduszu pomniejszone o jego zobowiązania.

Nieruchomość w spadku

Przeprowadzenie postępowania spadkowego może przysporzyć spadkobiercom wiele problemów gdyż aby stać się formalnie właścicielem nieruchomości nabytej w spadku konieczne jest przebrniecie przez kilka odrębnych postępowań: postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku, postępowanie podatkowe, postępowanie o dział spadku i postępowanie wieczysto księgowe.

Sam fakt, że ktoś się czuje spadkobiercą po zmarłym to jeszcze za mało aby być właścicielem jego majątku. Konieczne jest sądowe potwierdzenie praw do spadku, a dokonuje się tego w drodze postępowania o stwierdzenie nabycia spadku. Podczas tego postępowania sąd bada, kto jest uprawniony do dziedziczenia po zmarłym oraz w jakim udziale. Wniosek wraz z załącznikami spadkobierca składa w sądzie ostatniego miejsca zamieszkania zmarłego.

Do wniosku trzeba dołączyć odpis aktu zgonu oraz odpisy aktów urodzenia spadkobierców i odpis aktu małżeństwa współmałżonka jeżeli jest spadkobiercą. Sąd po przeprowadzeniu postępowania wydaje postanowienie, w którym stwierdza kto dziedziczy po zmarłym. Dopiero z chwilą uprawomocnienia się tego postanowienia spadkobiercy stają się formalnymi właścicielami lub współwłaścicielami nieruchomości i innych rzeczy wchodzących w skład spadku. Obecnie stwierdzenie nabycia spadku możemy otrzymać także u notariusza w formie poświadczenia dziedziczenia, co skraca i uprasza postępowanie.

agencja nieruchomości konin, nieruchomości mieszkania

nieruchomości konin, mieszkania konin, domy w koninie, działki, grunty, lokale, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

mieszkanie w budownictwie

Świadectwo charakterystyki energetycznej - Dokument określający wielkość zapotrzebowania na energię niezbędną do użytkowania budynku wynikającego z jego przeznaczenia i standardu, czyli do jego ogrzania, dostarczenia ciepłej wody, wentylacji i klimatyzacji, a w przypadku budynków użyteczności publicznej również oświetlenia. Świadectwo charakterystyki pozwala określić roczne koszty dostawy energii. Podaje również źródła energii w danym budynku oraz na co energia jest zużywana. Wielkość zapotrzebowania na energię oblicza się na podstawie stałych i obiektywnych cech budynku a nie na podstawie pomiaru zużycia energii. Podstawą sporządzenia świadectwa jest charakterystyka energetyczna budynku określona w dokumentacji technicznej lub inwentaryzacji techniczno-budowlanej.

prawo: wynajem mieszkania

Lokale mieszkalne - mogą mieć status socjalnych i zamiennych. Lokal socjalny to lokal nadający się do zamieszkania ze względu na wyposażenie i stan techniczny, którego powierzchnia pokoi przypadająca na członka gospodarstwa domowego najemcy nie może być mniejsza niż 5 m2, a w wypadku jednoosobowego gospodarstwa domowego 10 m2, przy czym lokal ten może być o obniżonym standardzie. Lokalami o takim statusie dysponuje gmina. Do jej kompetencji należy też wynajmowanie takich lokali na czas oznaczony osobom, które nie mają tytułu prawnego do żadnego lokalu i dochody ich gospodarstwa domowego nie przekraczają wysokości określonej uchwałą rady gminy. Lokal zamienny to lokal znajdujący się w tej samej miejscowości, w której jest położony lokal dotychczasowy, wyposażony w co najmniej takie urządzenia techniczne, w jakie był wyposażony lokal używany dotychczas, o powierzchni pokoi takiej, jak w lokalu dotychczas używanym. Warunek ten uznaje się za spełniony, jeżeli na członka gospodarstwa domowego przypada 10 m2 powierzchni łącznej pokoi, a w przypadku gospodarstwa jednoosobowego - 20 m2 tej powierzchni.

Samowola budowlana - legalizacja - Kolejnymi dokumentami, które musi przedstawić właściciel chcący zalegalizować samowolę budowlaną, są cztery egzemplarze projektu budowlanego. Do egzemplarzy tych trzeba również dołączyć opinie, uzgodnienia, pozwolenia i inne dokumenty wymagane przez szczegółowe przepisy. Do tych szczegółowych przepisów zaliczane są przede wszystkim ustawy: o drogach publicznych (Dz.U. z 2007 r. nr 19, poz. 115), prawo ochrony środowiska (Dz.U. z 2006 r. nr 129, poz. 902), o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz.U. z 2006 r. nr 122, poz. 851), Prawo wodne (Dz.U. z 2005 r. nr 239, poz. 2019), prawo geologiczne i górnicze (Dz.U. z 2005 r. nr 228, poz. 1947) oraz o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz.U. z 2003 r. nr 162, poz. 1568). Wymagane jest także zaświadczenie, że osoby, które wykonywały np. projekt budowlany, są wpisane na listę odpowiedniego samorządu zawodowego, co oznacza, że mają stosowne uprawnienia budowlane.

domy, mieszkania w ubezpieczeniach

wartość rynkowa lokalu mieszkalnego - wartość odpowiadającą iloczynowi powierzchni użytkowej lokalu mieszkalnego i średniej ceny rynkowej jednego m2 w danej miejscowości lub dzielnicy miasta w odniesieniu do lokalu mieszkalnego o podobnych parametrach, standardzie wykończenia i porównywalnym stanie technicznym.

budynek niemieszkalny - budynek inny niż budynek mieszkalny, w tym garaż, nie służący do prowadzenia działalności gospodarczej.

finanse: domy, mieszkania, nieruchomości

linia kredytowa - to kredyt w rachunku bankowym do jakiego kredytobiorca może się zadłużyć w okresie określonym umową. Kredytobiorca korzysta z tego limitu w miarę potrzeb, wpływy na rachunek zmniejszają automatycznie zadłużenie limitu. Bank udostępnia linię kredytową w rachunku bieżącym klienta lub na oddzielnym koncie bankowym automatycznie lub na wniosek klienta.

Nieruchomości w Koninie © 2024

Nieruchomość w spadku. Pośrednik w obrocie nieruchomościami. Wynajem nieruchomości a odmowa podwyżki czynszu za mieszkanie. Ustawa o ochronie praw lokatorów a obowiązki właścicieli. nieruchomości konin, mieszkania konin, domy w koninie, działki, grunty, lokale, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana